FAQ - Často kladené dotazy

Můžete prosím natočit sirénu ...?

Přestože se vydáváme na nejrůznější místa, kde poté natáčíme zkoušky sirén a jejich natáčení nás baví, nepříjmáme nic "na vyžádání". Je to především z toho důvodu, že není v našich silách regovat na všechny žádosti, a nemáme možnost cestovat kdekoliv. Cestování je pro nás velmi časově náročné. Je možné, že se toto změní v budoucnu.

Odkud máte vaše tlampače/ozvučnice?

Naše tlakové reproduktory jsme získali od nejmenované společnosti, která nám je darovala. Tato společnost se zabývá servisem a instalací varovných zařízení.

Proč nám nemůžete sdělit název společnosti od které jste obdrželi tyto komponenty?

Se zaměstnanci zmiňované společnosti jsme se dohodli, že nikde nebudeme zveřejňovat jejich jména ani jméno společnosti. Musíme jejich rozhodnutí a naši vzájemnou domluvu respektovat.

Proč nám nemůžete poskytnout určité zvukové soubory?

Některé zvukové soubory nejsou veřejně přístupné a jsou pod copyright ochranou společností, které je vlastní. Nemůžeme je tedy šířit.

Některé zvukové soubory volně šíříte na vašem YouTube kanále. Proč, když jsou chráněné?

Jedná se o výjimky. Jsou buďto veřejně přístupné, dohledatelné nebo pocházejí ze zařízení, která se již nevyrábí nebo nejsou v provozu. Některé zvukové soubory jsou samozřejmě naším vlastním dílem.

Chtěl bych si u vás objednat/zakoupit sirénu. Kde mohu vytvořit objednávku?

Sirény neprodáváme ani nevyrábíme. Pokud chcete zakoupit sirénu nebo komponenty pro sirénu, doporučujeme kontaktovat výrobce nebo se některé komponenty pokusit najít na e-shopech/bazarech.

Jaký je název této sirény? Kdo ji vyrábí?

Prosím ujistěte se, že jste si přečetli všechny informace v názvech a popiscích našich videí. Informace o sirénách máme mimo jiné i na naší Wiki.
Pokud ani tam nenalzente odpoveď na vaši otázku, napište nám.

Kde se tato siréna nachází?

Lokace sirény je napsaná vždy v popisku videa, kde najdete jak přesnou adresu, tak link na Google Street View. (popřípadě na panorama Mapy.cz)
Pokud se vaše otázka nevztahuje k videu, napište nám.

Kdy vyjde příští video?

Bohužel, občas nahráváme nepravidelně - jsme zaneprázdnění, a né vždy nacházíme čas na vytváření videí. Někdy se stává, že videa nahráváme týdně, jindy nemáme možnost nové video nahrát více jak měsíc. Za toto se omluváme a můžeme vás ujistit, že v "pozadí" stále pracujeme. Máme spousty nápadů na videa a v současnosti pracujeme na videích, která v budoucnu nahrajeme. 

Mám nápad na příští video. Co kdyby jste udělali ...?

Vážíme si toho, že s námi sdílíte vaše nápady na něco, co bychom mohli v budoucnu podniknout. Smysluplné návrhy samozřejmě čteme, a ty, které se nám líbí si zapisujeme. Nemůžeme vám ale zaručit, že na nich budeme pracovat.

Nahrajete ...? Zveřejníte ...?

Je na našem rozhodnutí, zda zveřejníme nebo natočíme určité video. Je zde pravděpodobnost, že se tak stane. Rovněž je možné, že na daném videu již pracujeme. Nicméně, máme náš řád a určité pořadí pro videa, které dodržujeme. Různá videa mají různou prioritu. To samé platí na to, co plánujeme (např. akce). Nic "na vyžádání" neděláme.

Kde mohu získat ... sirénu?

Varovná zařízení, která se objevují v našich videích jsou produkty jejich výrobců. Doporučujeme vám obrátit se právě na ně. Mějte však prosím na paměti, že drtivá většina těchto společností většinou nepřijímá poptávku od fyzických osob. Často své produkty prodávají pouze právnickým osobám, osobám registrovaným v určitých společnostech nebo oficiálním institucím. Mějte také na paměti, že některé komponenty se nemohou dostat do rukou soukromých osob. Příkladem jsou řídící jednotky elektronických sirén. Některé starší komponenty, mechanické sirény apod. mohou být vystaveny na českých a mezinárodních bazarech/e-shopech. Samozřejmě, někdy je nejlepší se poptat. 

Když natáčíte sirény, musí to být pořádný hukot.. Jak to zvládáte?

Sirény jsou hlasité, ale v drtivé většině případů není jejich hlasitost nebezpečná pro váš sluch. To platí však pouze tehdy, jakmile jste od nich dostatečně vzdálení. Někdy natáčíme sirény opravdu zblízka, a v takových případech vždy nosíme chrániče sluchu. V případě, že nestojíte přímo v úrovni hlavice sirény (ku příkladu na ulici blízko ní) pak je to jednoznačně zvladatelné. V krajních případech může pomoct jeden z nejzákladnějších lidských instinktů, a to zacpat si uši. 

(Pozor! V žádném případě nestůjte blízko houkající sirény bez chráničů sluchu. V nouzi okamžitě zakryjte uši a opusťte bezprostřední prostor sirény.)

Kde vás mohu kontaktovat? 

Prosím, přečtěte si stránku kontaktujte nás.